Wakacje na kółkach

            niezwykłe noclegi Białowieża

 
 

Puszcza Białowieska, ostatni kompleks lasów naturalnych w nizinnej Europie, od lat przyciąga miłośników przyrody oraz wszystkich spragnionych samotności i spokoju. Jej najdziksze i najbardziej urokliwe zakątki pozostają często nieznane, gdyż są położone z daleka od puszczańskiej „stolicy”, Białowieży.


Tak jak mała zaspana wieś Pasieki na skraju puszczy, która rzadko widuje turystów. Nawet miejscowi pytają czasem „Pasieki, a gdzie to jest?” Ale ta wioska ma coś w sobie. Prowadzi do niej leśna droga uwieńczona bramą ze starych wierzb. Po jedynej ulicy we wsi rzadko przejeżdża samochód. Przeważnie starsi mieszkańcy wsi żyją swoim wolnym rytmem, który może choć częściowo udzieli się zestresowanym mieszczuchom.

 

Pasieki - tam gdzie czas płynie inaczej                    DE  FR  EN

Bogactwem Pasiek jest ich położenie wśród pięknych łąk, Puszcza, której bliskość odczuwa się nadzwyczaj wyraźnie oraz sąsiedztwo Zalewu Siemianówka, słynnego wśród ornitologów i wędkarzy. Rezerwaty w północnej części należą do najpiękniejszych w całej puszczy - o każdej porze roku!


Od wiosny do jesieni rower jest idealnym środkiem komunikacji- jednak nasze wakacje na kółkach do roweru się nie ograniczają. Na tej samej posesji co dom stoją trzy niezwykłe wozy cyrkowe  (kwiecien-wrzesien) - oczywiście na kółkach...